Mediální kampaň a podpora projektu

U příležitosti vzpomínkové akce ke 145. výročí bitvy u Hradce Králové, která se konala 2. července 2011 na Chlumu u Hradce Králové, byl návštěvníkům a zájemcům o pomník představen nový způsob příspění na Pomník jezdecké srážky. Od nynějška je "obvykla" forma převodu na účet doplněna možností zakoupit na akcích, jejichž pořadatelem je Komitét pro udržování z války roku 1866, pohlednici s vyobrazením plánovaného umístění pomníku v krajině u Střezetic, a to v nominální hodnotě 50 či 100 Kč.
Stezetice_-_pspvek
V sobotu 28. května vyšel v příloza EXTRA východočeských deníků Bohemia, tj. vydání Deníku pro Královéhradecký a Pardubický kraj, článek "Bojiště z prusko-rakouské války a Komitét pro udržování památek z války roku 1866", v němž byly nejen stručně nastíněny dějiny péče o válečné hroby z uvedeného vojenského střetnutí, ale zejména zde byl znovu veřejnosti prezentován náš záměr na vybudování Pomníku srážky jízdy u Střezetic - náhled ZDE.
Ve speciálním vydání EXTRA východočeských deníků Bohemia, tj. vydání Deníku pro Královéhradecký a Pardubický kraj, které bylo zdarma distribuováno do domácností a přineslo především informace o sčítání lidu vyšel rovněž článek "Šestašedesátá: Proč neměli Rakušané rádi Prusy", kde čtenáři našli základní informace o prusko-rakouské válce r. 1866 a také o chystaném pomníku jezdecké srážky - náhled článku ZDE.
V sobotu 27. listopadu vyšel ve všech východočeských denících Bohemia, tj. vydání Deníku pro Královéhradecký a Pardubický kraj, článek k problematice válečných hrobů především z prusko-rakouské války r. 1866 s dalšími informacemi o sbírce na Pomník jezdecké srážky - náhled ZDE.
O veřejné sbírce na stavbu Pomníku jezdecké srážky informovala ve středu 13. října 2010 rovněž východočeská Regionální televizní agentura v pořadu Minuty regionu v krátké reportáži, kterou můžete shlédnout ZDE.
Na různých veřejných akcích bude veřejná sbírka na Pomník jezdecké srážky prezentovaná mimoj iné i prostřednictvím následujícího poutače (v reálu o velikost 1x2 m)
Ve všech východočeských denících Bohemia, tj. ve všech okresních vydáních Deníku v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, vyšel 2. října 2010 článek seznamující čtenáře s naším záměrem vybudování Pomníku jezdecké srážky - náhled ZDE.

Na jaře 2010 vyšla informativní publikace Komitétu 1866 shrnující celou problematiku Pomníku jezdecké srážky, jejímž prostřednictvím chceme informovat širokou veřejnost o našem záměru - náhled ZDE.
str-_tit_publ
Titulní strana této publikace
Aktualizováno 20. 1. 2017 15:26